Vadim Zeland jest pisarzem, autorem znanej na całym świecie bestsellerowej książki „Transerfing Reality”. Podstawą Transerfing jest model opcji – całkowicie nowe spojrzenie na urządzenie naszego świata. Książki Vadima Zelanda są wydawane w 15 językach świata. Vadim Zeland prowadzi skryty tryb życia. Niewiele wiadomo o jego biografii, praktycznie nie komunikuje się z prasą, jednostki widziały jego zdjęcie. Oto, co sam pisze o sobie:

Vadim Zeland o sobie

„Mam ponad czterdzieści lat. Przed upadkiem Unii zajmował się badaniami z zakresu fizyki kwantowej, a następnie – obecnie – technologią komputerową – książkami. Mieszkaj w Rosji. Według narodowości – Rosjanin, a dokładniej w jednej czwartej mam korzenie Estońskie. Reszta nie ma jednak znaczenia, jak to wszystko. Jeśli chodzi o moje własne sukcesy, mogę tylko powiedzieć, że Transerfing działa bezbłędnie.

Ale nie zamierzam reklamować mojego życia osobistego, ponieważ po tym czasie przestanie ono być osobiste. Powszechna sława zwraca się przeciwko tobie, jeśli ulegniesz pokusie i wejdziesz na piedestał, aby wszyscy mogli go zobaczyć. Niektóre narody, na przykład Indianie amerykańscy, wierzą, że jeśli ktoś namaluje twój portret (lub zostanie przez niego sfotografowany), to ukradnie część twojej duszy. Oczywiście to tylko przesąd, ale nie narodził się znikąd. Produkt osobistej kreatywności może być dystrybuowany; uwalnianie osobowości w obiegu – nigdy. Na pytanie zaintrygowanych czytelników: „Kim jesteś, Vadim Zeland?”, Zwykle odpowiadam: „Nikim”. Moja biografia nie może i nie powinna być interesująca, ponieważ nie jestem twórcą Transerfingu, ale tylko „odtwórcą”. Trzeba naprawdę być nikim – pustym naczyniem, aby nie wprowadzać osobistych wypaczeń do tej starożytnej Wiedzy, otwierając drzwi do świata, w którym niemożliwe staje się możliwe.

Rzeczywistość przestaje istnieć jako coś zewnętrznego i niezależnego – staje się możliwa do kontrolowania, jeśli przestrzegane są pewne reguły. Tajemnica, ukryta jedynie przed tym, co leży na powierzchni, jest tak imponująca, że ​​tożsamość jej nosiciela przestaje mieć znaczenie. Być może strażnicy, którzy przekazali mi tę Wiedzę, zasługują na prawdziwe zainteresowanie, ale wolą też pozostać w cieniu. ”

Vadim Zeland stał się znany jako autor książek o Transerfingu rzeczywistości, a zwrot „Transerfing rzeczywistości” został ukuty przez Vadima Zelanda, ale już stał się bardzo popularny, a nawet zwykły. Nie jest to łatwe, ale jednocześnie, jakby naturalne zdanie wypełniło nową gałąź wiedzy, którą opanowało wielu czytelników i wyznawców Zelandii.